Šumivka do koupele - levandule

… voní to, šumí to, pění to …
 
Kdo z nás by nemiloval ten pocit, kdy si po náročném dni napustíte horkou vanu a necháte se unášet příjemnou vůní.
Poslední dobou se roztrhl pytel se šumivkami do koupele.
Jsou k dostání krásné a voňavé ale někdy poměrně drahé.
Postup výroby je přitom velmi jednoduchý, zvládne ji opravdu každý.
A navíc tím můžete někoho potěšit opravdu originálním dárkem.
Ingredience
-          2 hrníčky jedlé sody
-          1 hrníček kyseliny citrónové v prášku
-          1 hrníček přírodní soli z Mrtvého moře, nebo jakákoliv jiná sůl do koupele, výborná na výrobu šumivek je i epsomská sůl
-          5 polévkových lžic bio panenského kokosového oleje, může být i jiný rostlinný olej (olivový, mandlový, arganový)
-          1 polévková lžíce vody
-          sušené květy levandule
-          pár kapek 100% přírodního esenciálního levandulového oleje
může být ale nemusí, samotné květy sušené levandule voní nádherně
Postup
Teď Vám postačí dvě misky, lžíce a jakékoliv silikonové formičky, krásné šumivky jsou z formiček na muffiny ale tady se fantazii meze nekladou. Z této směsi vyrobíte cca 10-12 šumivek. V jedné míse smíchejte všechny suché ingredience – jedná soda, kyselina citrónová, sůl a vmíchejte i sušené květy. V druhé míse smíchejte vodu, rostlinný a esenciální olej.
Lžící velmi pomalu přidávejte mokrou směs do té suché a dobře míchejte, půjde to nejlépe rukama. Pokud máte velmi citlivou pokožku, vezměte si rukavice. Konzistence směsi by měla připomínat mokrý písek. Pokud se Vám zdá příliš mokrá, přidejte jedlou sodu. Pokud se naopak drolí, přidejte trochu vody. Vodu přidávejte velmi opatrně, za rychlého míchání a zapracování do směsi. Osvědčilo se mi přidávat vodu rozprašovačem. Směs by Vám při rychlém přidávání vody mohla „vyšumět“. Až bude mít směs správnou konzistenci je čas na plnění. Na dno silikonových formiček můžete přidat ještě sušené květy levandule. Hmotu ve formičkách nechte klidně až hodinu ztuhnout, někdy se stane, že trochu „povyskakují“, nebojte se je zatlačit zpátky. Hotové šumivky vyklopte na pečící papír a nechte 1 den úplně vyschnout.
No a pak už šup do vany.
Uchovávejte nejlépe v zavírací dóze a v suchu.